2022 Class 3A Week 8 Weekly Schedule

Dist. 1
14-Oct Brownfield 30 - 22 vs *Lamesa 3A - 1 7:00 PM
14-Oct Denver City 28 - 22 at *Slaton 3A - 1 7:00 PM
14-Oct Kermit Open
Dist. 2
14-Oct Amarillo River Road 0 - 68 vs *Bushland 3A - 2 7:00 PM
14-Oct Dalhart 39 - 71 at *Shallowater 3A - 2 7:00 PM
14-Oct Muleshoe Open
Dist. 3
14-Oct Bowie 22 - 25 vs *Iowa Park (OT) 3A - 3 7:00 PM
14-Oct Breckenridge 21 - 28 at *Vernon 3A - 3 7:00 PM
14-Oct Clyde 21 - 28 at *Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:00 PM
Dist. 4
14-Oct Boyd 49 - 42 vs *Ponder 3A - 4 7:30 PM
14-Oct Brock 39 - 35 vs *Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
14-Oct Paradise 48 - 14 at *Peaster 3A - 4 7:30 PM
14-Oct Pilot Point Open
Dist. 5
14-Oct Bonham 20 - 68 at *Mineola 3A - 5 7:30 PM
14-Oct Commerce Open
14-Oct Emory Rains 27 - 77 at *Mount Vernon 3A - 5 7:30 PM
14-Oct Pottsboro 36 - 35 vs *Winnsboro 3A - 5 7:30 PM
Dist. 6
14-Oct Atlanta 8 - 16 vs *Jefferson 3A - 6 7:00 PM
14-Oct Gladewater 22 - 13 vs *Gladewater Sabine 3A - 6 7:30 PM
14-Oct Tatum 46 - 14 vs *White Oak 3A - 6 7:00 PM
Dist. 7
14-Oct Dallas A+ Academy 0 - 58 at *Whitney 3A - 7 7:30 PM
14-Oct Dallas Gateway Charter Open
14-Oct Dallas Inspired Vision 0 - 69 vs *Grandview 3A - 7 7:30 PM
13-Oct Dallas Life Oak Cliff 53 - 55 at *Dallas Madison 3A - 7 7:00 PM
14-Oct Maypearl 0 - 89 at *West 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
14-Oct Eustace 0 - 77 vs *Malakoff 3A - 8 7:30 PM
14-Oct Fairfield 28 - 7 vs *Groesbeck 3A - 8 7:30 PM
14-Oct Kemp Open
14-Oct Mexia 21 - 26 at *Teague 3A - 8 7:30 PM
Dist. 9
14-Oct Coldspring-Oakhurst 19 - 21 at *Palestine Westwood 3A - 9 7:00 PM
14-Oct Crockett Open
14-Oct Diboll 54 - 26 vs *Shepherd 3A - 9 7:00 PM
14-Oct Huntington 12 - 56 at *Woodville 3A - 9 7:00 PM
Dist. 10
14-Oct Anahuac 45 - 20 vs *East Chambers 3A - 10 7:30 PM
14-Oct Buna Open
14-Oct Cleveland Tarkington 28 - 52 vs *Kirbyville 3A - 10 7:30 PM
14-Oct Hardin 7 - 61 vs *Orangefield 3A - 10 7:30 PM
Dist. 11
14-Oct Cameron Yoe 58 - 21 at *McGregor 3A - 11 7:30 PM
14-Oct Franklin 49 - 14 vs *Troy 3A - 11 7:30 PM
14-Oct Little River Academy Open
14-Oct Lorena 63 - 20 at *Rockdale 3A - 11 7:30 PM
Dist. 12
14-Oct Columbus 28 - 33 vs *Hitchcock 3A - 12 7:30 PM
14-Oct Hallettsville 41 - 0 at *Hempstead 3A - 12 7:30 PM
14-Oct Yoakum Open
Dist. 13
14-Oct Blanco Open
14-Oct Ingram Moore 6 - 42 vs *Universal City Randolph 3A - 13 7:00 PM
14-Oct Llano 35 - 7 vs *Marion 3A - 13 7:00 PM
14-Oct Luling 38 - 19 at *San Antonio Cole 3A - 13 7:00 PM
Dist. 14
14-Oct Cotulla 14 - 42 at *Poteet 3A - 14 7:00 PM
14-Oct Crystal City 0 - 35 vs *Jourdanton 3A - 14 7:00 PM
14-Oct Hondo 35 - 13 at *Lytle 3A - 14 7:00 PM
Dist. 15
14-Oct Aransas Pass 0 - 56 vs *Goliad 3A - 15 7:30 PM
14-Oct Corpus Christi London 41 - 7 vs *Palacios 3A - 15 7:30 PM
14-Oct Edna 46 - 0 vs *Vanderbilt Industrial 3A - 15 7:30 PM
14-Oct Mathis Open
Dist. 16
14-Oct Falfurrias 50 - 0 at *Progreso 3A - 16 7:30 PM
14-Oct Lyford 36 - 20 vs *San Diego 3A - 16 7:30 PM
13-Oct Rio Hondo 28 - 21 vs *Santa Gertrudis Academy 3A - 16 7:30 PM
Dist. 1
14-Oct Alpine Open
14-Oct Crane Open
14-Oct Odessa Compass Academy Open
14-Oct Tornillo Open
Dist. 2
14-Oct Ballinger 0 - 36 at *Wall 3A - 2 7:00 PM
14-Oct Brady 27 - 41 vs *Early 3A - 2 7:00 PM
14-Oct San Angelo Grape Creek 0 - 28 vs *San Angelo TLCA 3A - 2 7:00 PM
Dist. 3
14-Oct Canadian 42 - 3 at *Spearman 3A - 3 7:00 PM
14-Oct Childress 48 - 15 at *Tulia 3A - 3 7:00 PM
14-Oct Dimmitt 14 - 55 at *Friona 3A - 3 7:00 PM
Dist. 4
14-Oct Abernathy 40 - 21 vs *Lubbock Roosevelt 3A - 4 7:00 PM
14-Oct Coahoma 16 - 28 at *Idalou 3A - 4 7:00 PM
14-Oct Littlefield 39 - 7 at *Stanton 3A - 4 7:00 PM
Dist. 5
14-Oct Comanche 53 - 33 at *Jacksboro 3A - 5 7:00 PM
14-Oct Dublin 12 - 38 vs *Millsap 3A - 5 7:00 PM
14-Oct Eastland 28 - 34 vs *Merkel 3A - 5 7:00 PM
Dist. 6
14-Oct Callisburg 34 - 21 vs *Wichita Falls City View 3A - 6 7:30 PM
14-Oct Henrietta 14 - 41 at *Holliday 3A - 6 7:30 PM
14-Oct Sadler S&S Consolidated 14 - 32 at *Valley View 3A - 6 7:30 PM
Dist. 7
14-Oct Blooming Grove 7 - 28 vs *Scurry-Rosser 3A - 7 7:30 PM
14-Oct Cedar Hill Trinity Leadership 59 - 7 vs *Rice 3A - 7 7:30 PM
14-Oct Corsicana Mildred 20 - 35 at *Palmer 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
14-Oct Bells 82 - 32 vs *Blue Ridge 3A - 8 7:30 PM
14-Oct Gunter 54 - 21 vs *Howe 3A - 8 7:30 PM
14-Oct Leonard 41 - 21 vs *Lone Oak 3A - 8 7:30 PM
Dist. 9
14-Oct Arp 15 - 40 at *Troup 3A - 9 7:30 PM
14-Oct Edgewood 56 - 14 at *Quitman 3A - 9 7:30 PM
14-Oct Grand Saline 35 - 38 vs *New London West Rusk 3A - 9 7:30 PM
14-Oct Winona Open
Dist. 10
14-Oct DeKalb 61 - 0 vs *Pattonville Prairiland 3A - 10 7:00 PM
14-Oct Hooks Open
14-Oct New Boston 50 - 48 vs *Paul Pewitt 3A - 10 7:00 PM
14-Oct Paris Chisum 14 - 41 at *Redwater 3A - 10 7:00 PM
Dist. 11
14-Oct Daingerfield 54 - 6 vs *Elysian Fields 3A - 11 7:00 PM
14-Oct Gilmer Harmony 52 - 0 vs *Queen City 3A - 11 7:00 PM
14-Oct Hughes Springs 32 - 8 vs *New Diana 3A - 11 7:00 PM
14-Oct Waskom Open
Dist. 12
14-Oct Anderson-Shiro 29 - 8 at *Warren 3A - 12 7:00 PM
14-Oct Hemphill 42 - 35 at *New Waverly 3A - 12 7:00 PM
14-Oct Kountze Open
14-Oct Newton 72 - 6 vs *Trinity 3A - 12 7:00 PM
Dist. 13
14-Oct Buffalo 21 - 13 at *Clifton (OT) 3A - 13 7:30 PM
14-Oct Elkhart 6 - 36 vs *Lexington 3A - 13 7:30 PM
14-Oct Florence 0 - 44 at *Rogers 3A - 13 7:30 PM
Dist. 14
14-Oct Altair Rice Consolidated 7 - 42 vs *Boling 3A - 14 7:30 PM
14-Oct Danbury 7 - 35 at *East Bernard 3A - 14 7:30 PM
14-Oct Tidehaven 33 - 13 vs *Wallis Brazos 3A - 14 7:30 PM
14-Oct Van Vleck Open
Dist. 15
14-Oct Comfort 38 - 14 vs *Karnes City 3A - 15 7:30 PM
14-Oct Dilley 6 - 12 at *Natalia 3A - 15 7:30 PM
14-Oct Nixon-Smiley 0 - 44 vs *Poth 3A - 15 7:30 PM
14-Oct SA South West Campus Open
Dist. 16
14-Oct Banquete 22 - 30 vs *George West 3A - 16 7:30 PM
14-Oct Hebbronville 34 - 33 vs *Odem 3A - 16 7:30 PM
13-Oct Monte Alto 7 - 43 vs *Taft 3A - 16 7:30 PM
14-Oct Santa Rosa Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com