2022 Class 2A Week 8 Weekly Schedule

Dist. 1
14-Oct Amarillo Highland Park 31 - 16 at *Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
14-Oct Farwell 46 - 3 vs *Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
14-Oct Panhandle 35 - 40 at *Stratford 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
14-Oct Floydada 7 - 42 at *New Deal 2A - 2 7:00 PM
14-Oct Olton 32 - 49 at *Sundown 2A - 2 7:00 PM
14-Oct Post 20 - 41 at *Tahoka 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
14-Oct Anthony 0 - 37 vs *Forsan 2A - 3 7:00 PM
14-Oct Christoval 21 - 2 vs *Ozona 2A - 3 7:00 PM
14-Oct Reagan County 24 - 21 vs *Sonora 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
14-Oct Anson 14 - 31 at *Olney 2A - 4 7:00 PM
14-Oct Cisco 47 - 14 at *Stamford 2A - 4 7:00 PM
14-Oct Colorado City Open
14-Oct Hawley 60 - 6 at *Winters 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
14-Oct Bangs 42 - 35 at *San Saba 2A - 5 7:00 PM
14-Oct Coleman 42 - 7 at *Hamilton 2A - 5 7:00 PM
14-Oct DeLeon 7 - 50 at *Tolar 2A - 5 7:00 PM
14-Oct Goldthwaite Open
Dist. 6
14-Oct Alvord 14 - 35 at *Tioga 2A - 6 7:30 PM
14-Oct Nocona 21 - 23 at *Trenton 2A - 6 7:30 PM
14-Oct Tom Bean 6 - 40 vs *Whitewright 2A - 6 7:30 PM
Dist. 7
14-Oct Axtell 21 - 14 vs *Italy 2A - 7 7:00 PM
14-Oct Cayuga 13 - 6 at *Itasca 2A - 7 7:00 PM
14-Oct Kerens Open
14-Oct Malakoff Cross Roads 16 - 43 vs *Rio Vista 2A - 7 7:00 PM
Dist. 8
14-Oct Bosqueville 52 - 53 vs *Rosebud-Lott 2A - 8 7:30 PM
14-Oct Bruceville-Eddy 7 - 50 at *Valley Mills 2A - 8 7:30 PM
14-Oct Crawford 55 - 0 at *Moody 2A - 8 7:30 PM
14-Oct Marlin 48 - 23 vs *Riesel 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
14-Oct Alba-Golden 20 - 22 vs *Bogata Rivercrest 2A - 9 7:30 PM
14-Oct Como-Pickton 6 - 28 vs *Wolfe City 2A - 9 7:30 PM
14-Oct Cooper Open
14-Oct Honey Grove 57 - 8 vs *Quinlan Boles 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
13-Oct Beckville 62 - 7 vs *Ore City 2A - 10 7:30 PM
14-Oct Big Sandy 10 - 21 vs *Harleton 2A - 10 7:30 PM
14-Oct Frankston 22 - 16 at *Hawkins 2A - 10 7:30 PM
14-Oct Gladewater Union Grove Open
Dist. 11
14-Oct Garrison Open
14-Oct Grapeland 34 - 55 vs *Shelbyville 2A - 11 7:00 PM
14-Oct Joaquin 57 - 0 at *San Augustine 2A - 11 7:00 PM
14-Oct Pineland West Sabine 8 - 70 at *Timpson 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
14-Oct Centerville 42 - 7 vs *Groveton 2A - 12 7:00 PM
14-Oct Corrigan-Camden 56 - 0 vs *Jewett Leon 2A - 12 7:00 PM
14-Oct Normangee 14 - 43 vs *Saratoga West Hardin 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
14-Oct Flatonia 42 - 7 at *Schulenburg 2A - 13 7:30 PM
14-Oct Hearne 34 - 24 vs *Weimar 2A - 13 7:30 PM
14-Oct Holland 54 - 56 at *Thorndale 2A - 13 7:30 PM
14-Oct Thrall Open
Dist. 14
14-Oct Harper 0 - 22 vs *Junction 2A - 14 7:30 PM
14-Oct Johnson City 17 - 29 at *Mason 2A - 14 7:30 PM
14-Oct Stockdale Open
Dist. 15
14-Oct Bloomington 0 - 58 at *Ganado 2A - 15 7:30 PM
14-Oct Kenedy 17 - 61 vs *Three Rivers 2A - 15 7:30 PM
14-Oct Refugio Open
14-Oct Shiner 49 - 0 vs *Skidmore-Tynan 2A - 15 7:30 PM
Dist. 16
13-Oct Ben Bolt 22 - 38 at *La Villa 2A - 16 7:00 PM
14-Oct Freer 14 - 13 vs *Premont 2A - 16 7:30 PM
14-Oct Riviera-Kaufer 0 - 37 vs *Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
14-Oct Booker Open
14-Oct Boys Ranch 22 - 62 at *Sunray 2A - 1 7:00 PM
14-Oct Gruver 6 - 21 at *Vega 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
14-Oct Clarendon 48 - 6 vs *Quanah 2A - 2 7:00 PM
14-Oct Memphis 0 - 50 at *Wellington 2A - 2 7:00 PM
14-Oct Shamrock 41 - 7 vs *Wheeler 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
14-Oct Bovina 63 - 21 at *Crosbyton 2A - 3 7:00 PM
14-Oct Hale Center 28 - 13 vs *Ralls 2A - 3 7:00 PM
14-Oct Lockney 21 - 48 vs *Sudan 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
14-Oct Morton 0 - 38 at *Ropesville Ropes 2A - 4 7:00 PM
14-Oct New Home 70 - 8 at *Smyer 2A - 4 7:00 PM
14-Oct Plains 36 - 45 vs *Seagraves 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
14-Oct Eldorado Open
14-Oct Iraan 14 - 56 vs *Wink 2A - 5 7:30 PM
14-Oct McCamey 54 - 0 vs *Water Valley 2A - 5 7:30 PM
14-Oct Midland TLCA 0 - 1 at *Sterling City 2A - 5 7:30 PM
Dist. 6
14-Oct Abilene TLCA 12 - 64 vs *Roscoe 2A - 6 7:00 PM
14-Oct Albany 56 - 0 vs *Cross Plains 2A - 6 7:00 PM
14-Oct Hamlin 0 - 28 vs *Miles 2A - 6 7:00 PM
Dist. 7
14-Oct Archer City 27 - 20 vs *Haskell 2A - 7 7:00 PM
14-Oct Electra 0 - 42 at *Seymour 2A - 7 7:00 PM
14-Oct Munday 12 - 48 vs *Windthorst 2A - 7 7:00 PM
14-Oct Petrolia Open
Dist. 8
14-Oct Celeste Open
14-Oct Chico 0 - 42 at *Muenster 2A - 8 7:00 PM
14-Oct Collinsville 76 - 6 at *Era 2A - 8 7:00 PM
14-Oct Lindsay 0 - 28 at *Santo 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
14-Oct Clarksville 26 - 20 at *Detroit 2A - 9 7:30 PM
14-Oct Cumby 0 - 49 vs *Maud 2A - 9 7:30 PM
14-Oct Linden-Kildare 14 - 44 at *Simms Bowie 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
14-Oct Dawson 52 - 22 vs *Hico 2A - 10 7:00 PM
14-Oct Frost 8 - 60 at *Wortham 2A - 10 7:00 PM
14-Oct Hubbard 37 - 10 vs *Meridian 2A - 10 7:00 PM
14-Oct Mart Open
Dist. 11
15-Oct Alto 42 - 43 at *Tenaha 2A - 11 7:00 PM
14-Oct Cushing 20 - 49 at *Price Carlisle 2A - 11 7:00 PM
14-Oct Mount Enterprise 38 - 47 at *Overton 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
14-Oct Colmesneil 28 - 40 vs *Deweyville 2A - 12 7:00 PM
14-Oct Evadale 47 - 12 at *Sabine Pass 2A - 12 7:00 PM
14-Oct Hull-Daisetta 0 - 63 vs *Lovelady 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
14-Oct Bartlett 0 - 56 vs *Chilton 2A - 13 7:00 PM
14-Oct Bremond 28 - 31 at *Granger 2A - 13 7:00 PM
14-Oct Iola 6 - 41 at *Milano 2A - 13 7:00 PM
Dist. 14
14-Oct Burton 54 - 12 at *Snook 2A - 14 7:00 PM
14-Oct Falls City 56 - 6 at *Louise 2A - 14 7:00 PM
14-Oct Runge 12 - 28 vs *Somerville 2A - 14 7:00 PM
14-Oct Yorktown Open
Dist. 15
14-Oct Brackettville 42 - 0 at *Center Point 2A - 15 7:00 PM
14-Oct Charlotte 8 - 14 at *Rocksprings 2A - 15 7:00 PM
15-Oct D'Hanis 31 - 8 vs *La Pryor 2A - 15 7:00 PM
14-Oct Sabinal Open
Dist. 16
14-Oct Agua Dulce 20 - 22 at *Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
14-Oct Benavides 20 - 44 at *Pettus 2A - 16 7:00 PM
14-Oct Bruni Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com