2022 Class 2A Week 9 Weekly Schedule

Dist. 1
21-Oct Amarillo Highland Park 12 - 54 vs *Farwell 2A - 1 7:00 PM
21-Oct Panhandle 73 - 0 vs *Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
21-Oct Sanford-Fritch 0 - 51 vs *Stratford 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
21-Oct Floydada 42 - 18 vs *Tahoka 2A - 2 7:00 PM
21-Oct New Deal 48 - 17 at *Olton 2A - 2 7:00 PM
21-Oct Post 28 - 21 vs *Sundown 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
21-Oct Anthony 6 - 48 at *Sonora 2A - 3 7:00 PM
21-Oct Christoval 6 - 14 at *Forsan 2A - 3 7:00 PM
21-Oct Ozona 7 - 39 vs *Reagan County 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
21-Oct Anson 6 - 44 vs *Stamford 2A - 4 7:00 PM
21-Oct Cisco Open
21-Oct Colorado City 38 - 8 vs *Winters 2A - 4 7:00 PM
21-Oct Hawley 34 - 7 vs *Olney 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
21-Oct Bangs 0 - 57 vs *Tolar 2A - 5 7:00 PM
21-Oct Coleman Open
21-Oct DeLeon 20 - 35 vs *Hamilton 2A - 5 7:00 PM
21-Oct Goldthwaite 12 - 41 vs *San Saba 2A - 5 7:00 PM
Dist. 6
21-Oct Alvord 55 - 16 vs *Tom Bean 2A - 6 7:30 PM
21-Oct Nocona 21 - 35 vs *Tioga 2A - 6 7:30 PM
21-Oct Trenton 7 - 35 at *Whitewright 2A - 6 7:30 PM
Dist. 7
21-Oct Axtell Open
21-Oct Cayuga 28 - 0 at *Italy 2A - 7 7:00 PM
21-Oct Itasca 13 - 14 at *Malakoff Cross Roads 2A - 7 7:00 PM
21-Oct Kerens 26 - 49 at *Rio Vista 2A - 7 7:00 PM
Dist. 8
21-Oct Bosqueville 6 - 59 at *Crawford 2A - 8 7:30 PM
21-Oct Bruceville-Eddy 0 - 54 vs *Marlin 2A - 8 7:30 PM
21-Oct Moody 0 - 42 at *Riesel 2A - 8 7:30 PM
21-Oct Rosebud-Lott 31 - 14 vs *Valley Mills 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
21-Oct Alba-Golden 20 - 12 at *Como-Pickton 2A - 9 7:30 PM
21-Oct Bogata Rivercrest Open
21-Oct Cooper 36 - 8 vs *Honey Grove 2A - 9 7:30 PM
21-Oct Quinlan Boles 18 - 34 at *Wolfe City 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
21-Oct Beckville 55 - 0 at *Frankston 2A - 10 7:30 PM
21-Oct Big Sandy 42 - 0 at *Gladewater Union Grove 2A - 10 7:00 PM
21-Oct Harleton 13 - 6 vs *Hawkins 2A - 10 7:30 PM
21-Oct Ore City Open
Dist. 11
21-Oct Garrison 56 - 8 vs *Grapeland 2A - 11 7:00 PM
21-Oct Joaquin 22 - 25 vs *Timpson 2A - 11 7:00 PM
21-Oct Pineland West Sabine Open
21-Oct San Augustine 46 - 59 at *Shelbyville 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
21-Oct Centerville 55 - 7 at *Jewett Leon 2A - 12 7:00 PM
21-Oct Corrigan-Camden 56 - 0 at *Saratoga West Hardin 2A - 12 7:00 PM
21-Oct Groveton 34 - 0 vs *Normangee 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
21-Oct Flatonia Open
22-Oct Hearne 19 - 42 at *Holland 2A - 13 3:00 PM
21-Oct Schulenburg 7 - 12 at *Weimar 2A - 13 7:30 PM
21-Oct Thorndale 46 - 14 at *Thrall 2A - 13 7:30 PM
Dist. 14
21-Oct Harper 6 - 53 at *Stockdale 2A - 14 7:30 PM
21-Oct Johnson City Open
21-Oct Junction 0 - 60 vs *Mason 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
21-Oct Bloomington Open
21-Oct Ganado 22 - 24 at *Three Rivers 2A - 15 7:30 PM
21-Oct Kenedy 33 - 32 at *Skidmore-Tynan 2A - 15 7:30 PM
21-Oct Refugio 38 - 27 vs *Shiner 2A - 15 7:30 PM
Dist. 16
21-Oct Ben Bolt 6 - 29 vs *Freer 2A - 16 7:30 PM
21-Oct La Villa 36 - 35 at *Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
21-Oct Premont 57 - 0 vs *Riviera-Kaufer 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
21-Oct Booker 0 - 20 vs *Vega 2A - 1 7:00 PM
21-Oct Boys Ranch Open
21-Oct Gruver 12 - 56 vs *Sunray 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
21-Oct Clarendon 47 - 14 at *Memphis 2A - 2 7:00 PM
21-Oct Quanah 6 - 49 vs *Shamrock 2A - 2 7:00 PM
21-Oct Wellington 64 - 0 at *Wheeler 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
21-Oct Bovina 32 - 14 vs *Hale Center 2A - 3 7:00 PM
21-Oct Crosbyton 0 - 42 at *Sudan 2A - 3 7:00 PM
21-Oct Lockney 13 - 42 at *Ralls 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
21-Oct Morton 12 - 24 vs *Smyer 2A - 4 7:00 PM
21-Oct New Home 50 - 0 vs *Plains 2A - 4 7:00 PM
21-Oct Ropesville Ropes 20 - 21 at *Seagraves 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
21-Oct Eldorado 42 - 0 vs *Iraan 2A - 5 7:30 PM
21-Oct McCamey 28 - 42 at *Wink 2A - 5 7:30 PM
21-Oct Midland TLCA Open
21-Oct Sterling City 42 - 14 at *Water Valley 2A - 5 7:30 PM
Dist. 6
21-Oct Abilene TLCA 0 - 81 at *Miles 2A - 6 7:00 PM
21-Oct Albany 55 - 0 at *Roscoe 2A - 6 7:00 PM
21-Oct Cross Plains 54 - 19 vs *Hamlin 2A - 6 7:00 PM
Dist. 7
21-Oct Archer City 13 - 28 at *Windthorst 2A - 7 7:00 PM
21-Oct Electra Open
21-Oct Haskell 0 - 16 vs *Seymour 2A - 7 8:00 PM
21-Oct Munday 20 - 27 at *Petrolia (OT) 2A - 7 7:00 PM
Dist. 8
21-Oct Celeste 55 - 0 vs *Era 2A - 8 7:00 PM
21-Oct Chico Open
21-Oct Collinsville 39 - 28 vs *Santo 2A - 8 7:00 PM
21-Oct Lindsay 23 - 38 vs *Muenster 2A - 8 7:00 PM
Dist. 9
21-Oct Clarksville 32 - 34 vs *Simms Bowie 2A - 9 7:30 PM
21-Oct Cumby 38 - 48 at *Linden-Kildare 2A - 9 7:30 PM
21-Oct Detroit 6 - 47 at *Maud 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
21-Oct Dawson 54 - 0 at *Frost 2A - 10 7:00 PM
21-Oct Hico 56 - 12 vs *Hubbard 2A - 10 7:00 PM
21-Oct Mart 47 - 22 vs *Wortham 2A - 10 7:00 PM
21-Oct Meridian Open
Dist. 11
21-Oct Alto 32 - 29 vs *Overton 2A - 11 7:00 PM
21-Oct Cushing 23 - 20 vs *Tenaha 2A - 11 7:00 PM
21-Oct Mount Enterprise 14 - 35 vs *Price Carlisle 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
21-Oct Colmesneil 22 - 18 at *Evadale 2A - 12 7:00 PM
21-Oct Deweyville 62 - 22 vs *Hull-Daisetta 2A - 12 7:00 PM
21-Oct Lovelady 62 - 0 vs *Sabine Pass 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
21-Oct Bartlett 8 - 38 at *Iola 2A - 13 7:00 PM
21-Oct Bremond 36 - 21 vs *Milano 2A - 13 7:00 PM
21-Oct Chilton 34 - 19 vs *Granger 2A - 13 7:00 PM
Dist. 14
21-Oct Burton 39 - 8 vs *Runge  (at Snook) 2A - 14 7:00 PM
21-Oct Falls City 59 - 21 vs *Snook 2A - 14 7:00 PM
21-Oct Louise 0 - 55 at *Yorktown 2A - 14 7:00 PM
21-Oct Somerville Open
Dist. 15
21-Oct Brackettville 42 - 48 vs *Rocksprings 2A - 15 7:00 PM
21-Oct Center Point 32 - 30 at *La Pryor 2A - 15 7:00 PM
21-Oct Charlotte Open
22-Oct D'Hanis 7 - 28 at *Sabinal 2A - 15 7:00 PM
Dist. 16
21-Oct Agua Dulce 33 - 7 vs *Pettus 2A - 16 7:00 PM
21-Oct Benavides Open
21-Oct Bruni 20 - 0 vs *Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com